Бджоли відлякують слонів від набігів на посіви

Медоносні бджоли відлякують слонів у Північній Бенгалії від набігів на посіви та зменшать смертність людей

Ми отримали купу коментарів та повідомлень на раніше опубліковану новину про те як загинуло від укусів бджіл троє окупантів, що хотіли поласувати медом прямо з вуликів. Нам стало цікаво, а чи можливо насправді зробити з українських бджіл секретну зброю для боротьби з російською навалою. Під час пошуку відповідної інформації ми найшли цікавий матеріал

Західна Бенгалія займає друге місце в країні після Одіші за кількістю інцидентів між людьми і слонами. У період з 201 6по 2020 роки щонайменше 430 людей були вбиті слонами в північній Бенгалії. Конфлікт людини і тварини в регіоні є високим через постійно зростаючу популяцію слонів і фрагментовані ліси. Завдяки зусиллям щодо збереження, популяція слонів у штаті зросла з 175 голів у 1989 році до приблизно 700 в даний час. У самій північній Бенгалії популяція слонів становить понад 600 особин.

Пошуки зособів, здатних утримати слонів на відстані від житла і полів, дуже актуальні. Раніше вчені вже помітили, що непоганим засобом відлякати слонів є бджоли, і в новій роботі вчені працювали в цьому ж напрямку. Справа в тому, що коли велика тварина виявляється близько до вулика, бджоли відчувають загрозу і виділяють тривожні феромони, щоб попередити інших бджіл бути готовими прогнати ворога. Слони навчилися розпізнавати цей запах і бояться його, щоб не бути покусаними сотнями бджіл.

«Це вперше, що мед буде вироблятися за допомогою бджільництва селянами, які живуть всередині та на околицях Джалдапара та БТР. За перший рік буде вироблено близько 10 000 кілограмів меду, а потім ми маємо намір його збільшити»

 – повідомив Сурендра Кумар Міна, окружний магістрат Аліпурдуара.

Посадовці заявили, що проект має на меті знищити конфлікт людини і слонів в регіоні. Північна Бенгалія займає друге місце в країні після Одіші за кількістю інцидентів між людьми і слоном. У період з 2015-16 по 2019-2020 роки щонайменше 430 людей були вбиті слонами в Західній Бенгалії. Більшість смертей припали на північ Бенгалії.

«Хоча, з одного боку, це допомогло б створити альтернативні засоби до існування для сільських жителів і дозволило б їм не заходити в ліс, що зменшує шанси зустрітися з дикими тваринами, вулики в селах також можуть перешкоджати приходу слонів у села»

 – сказав Парвін Касван, заступник польового директора заповідника.

Дикий мед, який видобувається з тигрових мангрових лісів Сандербанса в Західній Бенгалії, широко відомий своєю чистотою та лікувальними цілями. Тепер за ініціативи місцевого самоврядування мед буде вироблятися на пасіках в селах, розташованих всередині і на околицях заповідника Букса і національного парку Джалдапара на півночі Бенгалії.

Проект фінансується районною адміністрацією, а всю підтримку надає лісове управління. Районна адміністрація також планує створити навчальний центр для бджільництва, де можна було б навчати сільських жителів нарощувати виробництво в найближчі кілька років.

«Для початку ми надаємо близько 600 вуликів у кожен район Джалдапара. Районна адміністрація вже виділила кошти у розмірі понад 2 мільйони рупій. Кілька тисяч людей отримають користь від цієї програми. Спочатку мед планується реалізовуватись через через місцеві магазини в окрузі, а пізніше його можна буде також придбати в Інтернеті»

 – прокоментувала Міна, місцевий фахівець.

Експерти, однак, дотримуються іншої точки зору, коли мова йде про відсіч слонів за допомогою медоносних бджіл:

«Огородження вуликів може працювати в дуже локальному масштабі, можливо, для порятунку кількох окремих будинків, але воно не працюватиме у великих масштабах, як показав минулий досвід в Африці та Шрі-Ланці. Слони, як правило, повертаються альтернативними шляхами, щоб здійснити набіг на посівні землі. Але ці зусилля, безумовно, допоможуть сільським жителям отримати альтернативні засоби до існування і є бажаним заходом»

 – зазначив Раман Сукумар, експерт зі слонів і відомий еколог з Індійського інституту науки в Бангалуру.

Торговий майданчик - БАРТНИК
Маркетплейс
Тут ви можете придбати мед та приладдя для бджолярства від наших партнерів.

Останні огляди

Реклама

Розділи

  • Аналітика
  • Статті
  • Новини